L'EMA conclou que les trombosis estranyes poden ser un efecte secundari infreqüent de la vacuna d'AstraZeneca

L'Agència Europea del Medicament conclou que les trombosis estranyes poden ser un efecte secundari infreqüent de la vacuna d'AstraZeneca. L'agència continua aconsellant el seu ús, ja que assegura que els beneficis superen els riscos.


Tot plegat, després d’haver-se trobat un possible vincle entre una seixantena de trombosis amb nivells baixos de plaquetes i el vaccí britànic.


En aquest sentit, l'EMA demana a metges i vacunats que siguin conscients de la possibilitat que es produeixin aquests casos molt estranys durant les dues setmanes posteriors a la vacunació.


Per una altra banda, l’Organització Mundial de la Salut ha assegurat que la relació causal entre la vacuna d’AstraZeneca i les trombosis és plausible, però no està confirmada i demana que es facin estudis especialitzats per entendre el nexe potencial entre el vaccí i les trombosis amb baixos nivells de plaquetes.

Al utilizar este sitio web, aceptas nuestra política de cookies. ×
arrow_upward